Pārdomas

Ticība un paļāvība

img-1-706x432Divi vārdi ar līdzīgu nozīmi, bet ar milzīgu starpību. Viena lieta – ticība, lai piemēram, dotos laulībā. Bet grūti tai sekot, lai saglabātu laulību. Lūk, kur parādās paļāvība. Paļāvība – tas ir ticības turpinājums. Jo vairāk jūs attīstat ticību, jo vairāk jums ir paļāvības.

“Es biju jauns un kļuvu vecs, bet nekad es neredzēju taisno atstātu, nedz arī viņa bērnus lūdzam maizi.” (Psalmi 37:25)

Ķēniņam Dāvidam bija pietiekoša pieredze gan ticībā, gan paļāvībā uz Dievu. Jau jaunībā bija pietiekoša pieredze darbojoties ticībā. Tāpēc viņš iemācījās paļauties uz savas ticības autoru. Neskatoties uz savu kļūdu nopietnību, viņš saglabāja savu paļāvību neskartu. Rūpējoties par savu ticību, viņš bija pazemīgs, lai atzītu savus grēkus un saņemtu piedošanu. Tas bija pietiekoši, lai viņa vārds tiktu ierakstīts Dzīvības Grāmatā.

Ticība, lai saglabātu tos labumu, kurus tā nes, ir atkarīga no paļāvības. Daudzi sasniegumi tiek pazaudēti, tikai dēļ pazaudētas ticības. Protams! Kurš kļuva uzvarētājs ticībā, ja pazaudē ticību, pazaudē uzvaru.

Daudzas slimības, dziedinātas ticībā, atgriežas dēļ zaudētas ticības vai slimas ticības. Tas notiek, jo cilvēki nezin to, ka ja ticībā viņi iekaroja, tad dēļ šaubām zaudē iekaroto. Muļķi atslābinās ticībā, parādās šaubas, kas uzreiz neitralizē ticības spēku, kas tālāk aizved pie neveiksmes.

Līdzīgi tam, kā ticība ir spēks, arī šaubas ir spēks. Kāmēr ticības spēks ir aktīvs, šaubu spēks tiek novājināts. Bet ja ticība novājinās, tad šaubu spēks uzvarēs.

Ticība palielina garīgo imunitāti, bet ja reiz šī imunitāte atslābinās ticības trūkuma dēļ, šaubu spēks uzvar..

«Jo es nekaunos Kristus evaņģēlija dēļ: tas ir Dieva spēks par pestīšanu ikvienam, kas tic… jo tajā atklājas Dieva taisnība no ticības uz ticību, kā rakstīts: no ticības tisnais dzīvos.» (Romiešiem 1:16, 17)

Lūk kāpēc noteikti vajag rūpēties un stiprināt ticību, pateicoties kurai cilvēks kļūst cienīgs (taisns) Dieva priekšā. Tas ir ļoti svarīgs fakts, kuru neviens nevar ignorēt. Par ticību vajag rūpēties un to stiprināt, lai saglabātu iekaroto.

Iekarot nav grūti, bet grūti ir saglabāt iekaroto. Tas ir iespējams tikai pateicoties paļāvības spēkam.

Вера и доверие

Два слова с похожим значением, но огромной разницей. Одно дело — иметь веру, чтобы вступить в брак, к примеру. Но трудно следовать за ней, чтобы сохранить брак. Вот где возникает доверие. Доверие — это продолжение веры. Чем выше вы культивируете веру, тем больше у вас доверия.

«Я был молод и состарился, и не видал праведника оставленным и потомков его просящими хлеба» (Псалом 37:25)

Царь Давид имел достаточно опыта как в вере, так и в доверии Богу. Будучи молодым он уже имел прекрасный опыт действия по вере. Поэтому он научился доверять Автору своей веры. Несмотря на всю серьезность своих ошибок, он сохранил доверие в неприкосновенности. Заботясь о своей вере, он был смирен, чтобы признать свой грех и получить прощение. Этого было достаточно, чтобы его имя было написано в книге жизни.

Вера зависит от доверия, чтобы сохранить те блага, которые она предоставляет. Многие достижения были потеряны только из-за потери веры. Конечно! Кто преуспел по вере, если теряет веру, теряет и успех.

Многие болезни, исцеленные по вере, вернулись из-за отсутствия веры или больной веры. Это происходит, потому что люди не знают о том, что если по вере они завоевали, то из-за сомнений теряют завоеванное. Глупцы расслабляются в вере, возникает сомнение и сразу же нейтрализуется сила веры, что приводит к неудаче.

Подобно тому, как вера есть сила, сомнения тоже сила. Пока сила веры активна, сила сомнения слабеет. Но если вера слабеет, то сила сомнения будет преобладать.

Вера увеличивает духовный иммунитет, однако, если этот иммунитет ослабевает из-за отсутствия веры, сила сомнения преобладает.

«Ибо я не стыжусь благовествования Христова, потому что оно есть сила Божия ко спасению всякому верующему… В нем открывается правда Божия от веры в веру, как написано: праведный верою жив будет» (Римлянам 1:16, 17)

Вот почему нужно обязательно заботиться и поддерживать веру, благодаря которой человек становится достойным (праведным) перед Богом. Это очень важный факт, который никто не может игнорировать. О вере нужно заботиться и поддерживать ее, чтобы сохранить достижения.

Завоевать не трудно, трудно сохранить завоеванное. Это возможно только благодаря силе доверия.