Pārdomas

No Altāra uz Altāra

prayer-706x432Ko darīt, lai nostāvētu visu katastrofu priekšā, kuras mums dod šī pasaule. Dzīve uz Altāra – lūk atbilde uz šo jautājumu. Mozus ticība un viņa kontaktēšanās ar Dievu sākās tad, kad viņam bija pirmā pieredze uz Sinaja kalna (Altāra).

« Mozus ganīja Jetrus, sava sievastēva, Midiāna priestera, avis. Viņš aizdzina avis pāri tuksnesim un nonāca pie Dieva kalna Horeba » (2.Mozus 3:1)

Kopš tā brīža viņa dzīve nebija kā rožu un privilēģiju loža, un ne tuvu tāda, kāda tā bija pilī, kurā viņš bija uzaudzis. Lai gan viņa dzīvē tika atzīmētas uzvaras, tā gāja no tuksneša pie tuksneša, no izaicinājuma pie izaicinājuma, no kaujas pie kaujas. Mozum vajadzēja ne tikai ticību sasniegumiem, bet pirmkārt, paļaušanos. Viņš izmantoja ticību, lai izveidotu brīnumus un iekarotu teritorijas, bet paļaušanās uzturēja viņu bēdās, grūtās dienās starp tik daudzām grūtībām un problēmām.

Paļaušanos dod Svētais Gars, Viņš – Dieva apsolījumu ticības sargātājs ikdienas dzīvē, grūtos brīžos, cīņā pret miesu, pret velnu un pret mūs apmācošo grēku.

Caur cik grūtībām Mozus izgāja tuksnesī? Bija ļoti satraucošas situācijas, piemēram, kad pie viņa telts, no bada raudāja 600,000 cilvēki. Ko darīt?

(4.Mozus 11:11-15)

Lai gan Mozus saskārās ar daudzām cīņas problēmām, sava tuksneša ceļa laikā, avots viņa ticībai un vēlēšanās kalpot Dievam un cilvēkiem nenolaižot rokas nāca no Svētā Gara, Altāra (kalna), brīžos, kad bija vienatnē ar Tēvu. Dievs nemitīgi viņu sauca uz Sinaja kalna virsotni, lai pamācītu un nostiprinātu.

«Un viņš skaitīja savu sakāmo un sacīja: “Tas ir Bileāma, Beora dēla, pravietojums, tā vīra runa, kam acis tikušas atvērtas, tā pravietojums, kas uzklausījis Dieva vārdus, kas zina Visuaugstākā atziņas, kam skaidra Visuvarenā atklāsme, kas kritis ceļos un kam acis tikušas atvērtas. Es viņu redzu, bet ne tagad, es viņu novēroju, bet ne tuvumā: zvaigzne ņems sev ceļu no Jēkaba, un no Israēla celsies Scepteris, tas sadragās Moāba deniņus un nopostīs visus Seta dēlu pamatus; un Edoms kļūs par savu ienaidnieku īpašumu, un Seīra top par mantojumu saviem pretiniekiem, bet Israēls pieņemas spēkā »

(2. Mozus gr.24:15-18)

Vairāk par visu šajā fragmentā mani izbrīna PAĻAUŠANĀS, kura tika iegūta kalnos ,saskaroties ar Dievu no viņa dzīves sākuma un līdz galam. Svētais Gars atbalstīja viņu līdz pēdējam elpas vilcienam. Galu galā, viņa dievkalpojums sākās Sinaja kalnā (uz Altāra) un arī beidzās uz kalna (Altāra) Horeba.

« Un Mozus bija simts divdesmit gadu vecs, kad viņš nomira; viņa acis nebija palikušas tumšas, un viņa dzīves spēks nebija zudis» (5.Mozus 34:7)

Tādiem jābūt mums, laiks nevar mums atņemt garīgo redzējumu, viņš nevar kļūt par ticības ienaidnieku. Tas nekad nenotiks, ja mēs atdodam dzīvi uz Altāra, saglabājot paļaušanos uz Dievu. Fiziskais redzējums var zaudēt asumu, bet garīgā vēlme kalpot Dievam tiks atjaunota katru rītu.

«Tāpēc mēs nepiekūstam, bet, lai gan mūsu ārīgais cilvēks sadilst, mūsu iekšējais dienu no dienas atjaunojas.» (2 Korintiešiem 4:16)

Dieva Gars caur paļaušanos atbalstīja Mozus ticību no Altāra uz Altāra.

От Алтаря к Алтарю

Что делать для того, чтобы устоять среди всех бедствий, которые этот мир дает нам? Жизнь на Алтаре – вот ответ на этот вопрос. Вера Моисея и его общение с Богом начались, когда у него был его первый опыт на горе (Алтаре) Синай.

«Моисей пас овец у Иофора, тестя своего, священника Мадиамского. Однажды провел он стадо далеко в пустыню и пришел к горе Божией, Хориву» (Исход 3:1)

С тех пор его жизнь была не ложем из роз и привилегий, и тем более не такой, какой она была во дворце, где он был воспитан. Его жизнь, хотя и была отмечена завоеваниями, но проходила от пустыни к пустыне, от вызова к вызову, от битвы к битве. Моисею требовалась не только вера для завоеваний, но прежде всего, упование. Он использовал веру, чтобы совершать чудеса и завоевывать территории, но упование поддерживало его в скорбях, в тяжелые дни среди стольких трудностей и проблем.

Упование дает Дух Святой, Он – хранитель веры в обетования Божьи в повседневной жизни, в трудные времена, во времена битвы против плоти, против дьявола и против осаждающего нас греха.

Через сколько трудностей Моисей прошел в пустыне? Были крайне стрессовые ситуации, например, когда перед его шатром от голода плакали 600 000 человек. Что делать? (Числа 11:11-15)

Хотя Моисей сталкивался со многими проблемами борьбы во время своего пути в пустыне, источник его веры и желания служить Богу и людям не покладая рук исходил от Духа Божия, Алтаря (горы), в моменты наедине с Отцом. Бог постоянно призывал его на вершину горы Синай, чтобы наставлять и укреплять.

«И взошел Моисей на гору, и покрыло облако гору, и слава Господня осенила гору Синай; и покрывало ее облако шесть дней, а в седьмой день [Господь] воззвал к Моисею из среды облака. Вид же славы Господней на вершине горы был пред глазами сынов Израилевых, как огонь поядающий. Моисей вступил в средину облака и взошел на гору; и был Моисей на горе сорок дней и сорок ночей» (Исход 24:15-18)

Больше всего в этом отрывке меня поражает УПОВАНИЕ, приобретенное в его общении с Богом в горах от начала до конца его жизни. Святой Дух поддерживал его до последнего вздоха. В конце концов, его служение началось на горе Синай (Алтаре) и закончилось тоже на горе (Алтаре), на горе Нево.

«Моисею было сто двадцать лет, когда он умер; но зрение его не притупилось, и крепость в нем не истощилась» (Втор 34:7)

Такими и мы должны быть, время не может отнять у нас духовное видение, оно не может стать врагом веры. Это никогда не произойдет, если мы отдаем жизнь на Алтарь, сохраняя упование на Бога. Физическое зрение может притупиться, но духовное желание служить Богу будет обновляться каждое утро.

«Посему мы не унываем; но если внешний наш человек и тлеет, то внутренний со дня на день обновляется» (2-е Коринфянам 4:16)

Дух Божий через упование поддерживал веру Моисея от Алтаря к Алтарю.