Pārdomas
Atkāpšanās no ticības
«Gars skaidri saka, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības, pieķerdamies maldu gariem un dēmonu mācībām»
(1. Timoteja 4:1)
Mēs redzam daudzus cilvēkus, kuri atkāpjas no ticības. Visur mēs satiekam cilvēkus, kuri kādreiz gāja draudzē, nez cik reizes dzirdēja Dieva Vārdu, bet pēc tam nogriezās uz sāniem.Mēs patiesi dzīvojam pēdējos laikos, bet kāpēc tas notiek? Šie cilvēki sāka labi, bet ar laiku tā vietā, lai pilnīgotos Garā, viņi pilnīgojās miesā.
«…Garā iesākuši, jūs tagad miesā gribat pabeigt?» (Galatiešiem 3:3)
Mums ļoti rūp nomaldījušos avju un mājā (draudzē) pazaudēto drahmu daudzums, jo daudz grūtāk ir palikt ticībā līdz galam, nekā atdot dzīvi Kungam Jēzum Kristum. Saglabāt savu vārdu raktītu Dzīvības Grāmatā — ne viegls uzdevums un maz ir tie, kas to var izdarīt. Priekš viņiem Jēzus saka:
«… Es viņa vārdu neizdzēsīšu no dzīvības grāmatas…» (Atklāsmes 3:5)
Kā nenovērsties no ticības? Sākumā vajag zināt:
«… kas jūs ir kavējis paklausīt patiesībai? Šis mudinājums nenāk no Tā, kas jūs aicina.» (Galatiešiem 5:7,8)
Atbilde atrodas sajūtu verdzībā. Pirmā bērna dzīvības pazīme ir viņa raudāšana pie dzimšanas. Cilvēks kļuva savu jūtu “Ķīlnieks”, kas arī noved pie grēka, un tikai jaunpiedzimšana var to atbrīvot no šīs verdzības.
«… Jēzus viņiem atbildēja: “Patiesi, patiesi Es jums saku: ikviens, kas grēku dara, ir grēka vergs. Bet vergs nepaliek visu mūžu mājās;
Dēls gan paliek visu mūžu.» (Jāņa 8:34, 35)
Тagad mēs saprotam, kāpēc tik daudz cilvēki atgāja no ticības, kļuva par pazaudētajām drahmām iekšā draudzē. Viņi izdarīja lūgšanu ķēdes, redzēja savā dzīvē brīnumus, ieņēma pozīciju (kalpotāji, mācītāji utt.), bet nekļuva par bērniem, jo tāpat kā iepriekš ir savu sajūtu vergi, kas viņus noveda pie grēka. Vienīgais risinājums priekš tiem, kuri atrodas draudzē un ir tādā stāvoklī — tas ir piedzimt no jauna. Bet priekš tiem kuri atstāja ticību? Atgriezties pēc iespējas ātrāk un sākt visu no sākuma, upurējot miesas vēlmes, lai kļūtu par bērniem un nevis vergiem.
«Ja esi aicināts, vergs būdams, neskumsti par to! Bet, ja vari kļūt brīvs, tad labāk kļūsti.» (1. Korintiešiem 7:21)
Отступление от веры
«Дух же ясно говорит, что в последние времена отступят некоторые от веры, внимая духам обольстителям и учениям бесовским» (1-е Тимофея 4:1)
Мы видели много людей, отступивших от веры. Повсюду мы встречаем людей, которые однажды ходили в церковь, несколько раз слушали Слово Божье, а потом свернули в сторону. Мы действительно живем в последние времена, но почему это происходит? Эти люди начали хорошо, но со временем, вместо того, чтобы совершенствоваться в Духе, они стали совершенствоваться в плоти.
«… начав духом, теперь оканчиваете плотью?» (Галатам 3:3)
Нас очень беспокоит количество заблудших овец и потерянных драхм в доме (церкви), потому что гораздо сложнее пребывать в вере до конца, чем отдать жизнь Господу Иисусу. Сохранить свое имя, написанным в книге жизни — непростая задача, мало кто может этого достичь.
Для них Иисус говорит:
«… не изглажу имени его из книги жизни…» (Откровение 3:5)
Как не отклониться от веры? Прежде всего нужно знать:
«… кто остановил вас, чтобы вы не покорялись истине? Такое убеждение не от Призывающего вас» (Галатам 5:7,8)
Ответ находится в рабстве чувств. Первым признаком жизни ребенка является плач при его рождении. Человек становится «заложником» своих чувств, что приводит к греху и только новое рождение может освободить его от этого рабства.
«… всякий, делающий грех, есть раб греха. Но раб не пребывает в доме вечно; сын пребывает вечно» (Иоанна 8:34, 35)
Теперь мы понимаем, почему так много людей отошли от веры, стали потерянными драхмами внутри церкви. Они совершают цепь молитв, видят в своей жизни чудеса, занимают позицию (служители, пасторы и т.д.), но они не стали детьми, так как по-прежнему являются рабами своих чувств, что приводит их го греху.
Единственное решение для тех, кто находится в церкви в таком состоянии — это родиться снова.
А для тех, кто оставил веру? Вернуться как можно скорее и начать все сначала, жертвуя желаниями плоти, чтобы стать детьми, а не рабами.
«Рабом ли ты призван, не смущайся; но если и можешь сделаться свободным, то лучшим воспользуйся» (1-е Коринфянам 7:21)