Jaunumi

Kareivis no Masaju cilts apmeklēja Zālama Templi

Kareivis no Masaju cilts apmeklēja Zālama Templi

Vienā rokā viņš tur šķēpu , viņam mugurā drānas no sarkanas mantijas un juvelierizstrādājumi, tādi kā: kaklarotas un rokassprādzes. Tas ir kareivis no Masaju cilts.membro-tribo-massai

Viņu sauc Mozus, viņš atbrauca no Kenijas – valsts, kas atrodas Āfrikā, uz Zālamana Templi, kas atrodas Brazīlijas galvaspilsētā, kopā ar Bīskapu Marselo Pīresu, kurš ir atbildīgs par evaņģelizāciju Dienvidāfrikā.

„Bīskaps Masedo norīkoja mūs evaņģelizēt visām ciltīm. Tādā veidā mums izdevās nonākt pie Masaju cilts. Tas bija liels izaicinājums priekš mums, jo viņi nebija raduši dzīvot blakus baltajam cilvēkam”- skaidro bīskaps Marselo.

Masaju cilts- tā ir vienīgā cilts Āfrikas kontinentā, kura ir saglabājusi savas paražas līdz pat šai dienai. Apģērbs, tradīcijas un citas īpatnības- to visu viņi ir laika gaitā saglabājuši. Bīskaps Marselo skaidro, ka dzīvojot Āfrikas džungļos, viņu vienīgais iztikas avots ir aitu audzēšana. Pārsvarā viņi kopj aitas, kazas un govis.

Vismaz reizi mēnesi viņi veic iegriezumu govs kaklā, kas lopam nav nāvējošs, lai dzertu tā asinis. Tas nav rituāls. Tā ir dzīves nepieciešamība, viņu ierobežoto pārtikas resursu dēļ.

Redziet: ticībai nav ierobežojumu.

Cits barošanas veids Masaju ciltī- jēlas gaļas ēšana. Ēd tādā veidā, kādā tā ir sastopama dabā. Tāpēc, ka viņiem nav pieejamas gaļas pagatavošanas tehnoloģijas. Bīskaps uzsver, ka neskatoties uz visām grūtībām, viņi satiekas vēl arī ar tādām nepatikšanām kā – lauvas, kuras medī viņu ganāmpulkus. „Viņi nepieņem to, viņi stājas tam pretī. Tad viņi iet un paši medī lauvas. Ja nepieciešams, tad nogalina tās. Jo, ja viņi to nedarīs, tad viņu ganāmpulks tiks iznīcināts, un kā tad viņi spēs izdzīvot? Viņi dzīvo džungļos un džungļos nav naudas. Tad viņi veic apmaiņu: dzīvniekus pret apģērbu vai citām mantām. Tāda ir viņu kultūra. Tāpat viņu ciltī ir kareivju grupa. Mozum vajadzēja nogalināt lauvas. Šodien viņš trenē citus kareivjus. Katrus 15 gadus jaunie, kuri sasniedz 15 gadu vecumu, iet ar viņu un dzīvo savvaļā 7 gadu garumā. Viņš trenē jauniešus, lai tie varētu aizsargāt savu ģimeni, saka Bīskaps Marselo. Šī ir pirmā reize, kad Mozus ir atstājis savu cilti. Viņš atbrauca šurp un viņam ir iespēja, parādīt savas tautas vēsturi visai pasaulei.

Baznīca ”Dieva Valstība” Masaju ciltī

Pagājušā gada 6.aprīlī , draudze „Dieva Valstība”, atvēra pirmo Palīdzības Centru Masai ciltī. Kopš tā brīža, brīvprātīgie aizvadīja vairākus pasākumus, lai palīdzētu gan garīgi, gan materiāli šai ciltij. Starp šiem pasākumiem, Bīskaps Marselo atminas vienu svarīgu brīdi: „Kad mēs atvērām baznīcu, virsaitis, kurš trenē kareivjus, atnāca, vērsās pie Dieva, kļuva par Palīdzības Centra locekli un tika kristīts ūdenī. Viņš, viņa sieva un visa viņa ģimene, apmeklē Palīdzības Centru. Šodien draudze tur ir kļuvusi ļoti iecienīta. Bet kad tur ir sausums, tad ciltij nav ūdens. Un kad mums tur parādījās savs zemes gabals, lai tur uzceltu draudzes namu, mums parādījās arī doma par to, lai sameklētu ūdens avotu. Un tā kā Dievs ir ar mums, mēs atradām ūdeni mūsu teritorijā. Šodien mūsu baznīcā ir aka ar ūdeni, kuru mēs dodam viņiem par velti. Svarīgi zināt, ka no Nairobi, Kenijas galvaspilsētas līdz Masaju cilts atrašanās vietai ir 3h garš ceļš. Tur ir ļoti grūti nokļūt. Un tas ir Dievs, kurš mūs aizveda turp.”

Un, lai pabeigtu, Bīskaps Marselo skaidro, ka kareivji no Masaju cilts ir iemācījušies vienu izteicienu, kuru izteica Mozus , kurš atrodas blakus Bīskapam: ”Būs izlaušanās!”.

Viņš saprot, ka tad, kad pasaka „būs izlaušanās” – tas nozīmē, ka viņš liks lauvai mukt un lauvas vairāk neuzbruks viņa ciltij, piebilst Bīskaps.

Noskatieties video par cilvēku n Masaju cilts.