Pārdomas

Kāpēc Jēkabs?

Kāpēc Dievs izvēlējās Jēkabu? Jo viņam nebija nekādu tiesību. Viņš bija otrais, nevis pirmais. Kad iet runa par pirmo, jau tiek gaidīts, ka viņš saņems.

Tas bija tik ļoti dziļi cilvēku prātos, ka pat tad, kad Dievs teica Rebekai, ka otrais būs lielāks par pirmo, Īzāks gribēja svētīt pirmo, jo tā skaitījās pareizi darīt. Tomēr, ja Dievs būtu svētījis pirmo, kas gan šodien būtu ar mums?!

Mēs bijām pēdējie mūsu ģimenē: problemātiskie, nicinātie, tie, kuri nebija nekam derīgi. Tātad, ja tas tā būtu (kā minēts augstāk), mēs gaidītu no mūsu dzīves, ka tādi kā piedzimām, esot “nekas”, ka tādi paši arī nomirsim.

Tādi ir arī cilvēki, kuri nāk uz draudzi, kuri meklē Dievu. Viņi nav pirmie, bet pēdējie. Un Dievs izvēlējās Jēkabu, lai visiem kas nāk uz draudzi parādītu pavisam skaidri, ka tie, kuri ir “nekas” un kuriem nav nekādu tiesību, ka Dievs vēlās tieši viņus.

Pievieno tam sekojošo:

“Bet, kas ģeķīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā gudros; un, kas nespēcīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā stipros;  un, kas pasaulē zems un nicināts un kas nav nekas, to Dievs ir izredzējis, lai iznīcinātu to, kas ir kas;  lai nekas, kas ir miesa, nelielās Dieva priekšā.” 1. Korintiešiem 1:27-29

Dalījās: Bīskaps Marcelo Pires