Pārdomas

Grūti laiki izdara stipros…

dubai-706x410

Ar saviem milzīgajiem debesskrāpjiem Dubaija ir sinonīms bagātībai, modernumam un izskatīgumam. Šeika Mohammeda valdīta, ir zem viņa ģimenes vadības kopš 1833. gada, kad Dubaija beidza būt sausa tuksneša pilsēta, lai pārvērstos par vienu no pasaules smalkākajām metropolēm.

Bet, kurš redz visu to krāšņumu, neiedomājas tos upurus, kuri izdarīti vairākās paaudzēs. Pierādījums tam bija Šeika atbilde, kad viņam tika jautāts par pilsētas nākotni: «Mans vectēvs pārvietojās ar kamieli, mans tēvs pārvietojās ar kamieli, es pārvietojos ar Mersedes, mans dēls brauc ar Land Rover, mans mazdēls brauks ar Land Rover, bet mans mazmazdēls pārvietosies ar kamieli…»

Šeiks iespējams saprot nozīmi austrumu sakāmvārdam, kurš saka:

«Grūti laiki rada stiprus vīrus, stipri vīri rada vieglus laikus.

Viegli laiki rada vājus vīrus, vāji vīri rada grūtus laikus.»

Neskatoties uz to, ka izbauda visu, ko vien cilvēka dvēsele var vēlēties, miljardieris saprot, ka tās bija savu senču grūtības, kas viņus izdarīja stiprus un veiksmīgus. Kā arī ir pilnīga sapratne, ka savu pēcnācēju vieglie apstākļi, privilēģijas un barjeru trūkums, viņus izdarīs tik vājus, ka būs pakļauti riskam visi ģimenes iekarojumi.

Bībelē rakstītās ticības cilvēku vēstures to pierāda, jo pat tik daudz izaicinājumu priekšā, Dieva virziens vienmēr bija iedrošinošs, lai tos uzvarētu, kā Jozua piemērā:

«Vai Es neesmu tev pavēlējis: esi stiprs un drošs, nebīsties un nebaiļojies! Jo Tas Kungs, tavs Dievs, ir visur ar tevi, kurp vien tu iesi.» Jozua gr. 1.9

Miera laiki nekad neatnesa uzvaras. Tāpēc pat tad, ja izej cīņas, dzīvojot grūtus laikus, nepadodies! Jo tas, kurš pastāv, paklausa un paļaujas uz Dievu, nekad nezaudē, tieši otrādāk, tie ir momenti, kuri tevi izdara stiprāku, pieredzējušāku un tuvāku Dievam, lai beigu beigās būtu dzīva liecība Viņa Varai.

 

Dalījās: Priscila Marques

Pievienot komentāru