Grēku nožēlas nozīme 1

Fakts, ka daudzi cilvēki aizņem draudzes sēdvietas gadiem un pat tā neredz lielu starpību savā dzīvē ir saistīts ar to, ka viņi nav piedzimuši no jauna.

Bet kāpēc nepiedzima no jauna? Tieši tāpēc, ka viņi nekad neuzskatīja par vajadzīgu nožēlot grēkus! Iedomājies: cik daudzi cilvēki gadiem ir draudzē un vēl joprojām baro domas par pagātnes grēku? Vairs nepraktizē tos fiziski, bet prātā glabā “krāšņās” atmiņas par to, kas bija nepareizi. Un vēl sliktāk ir tad, kad dalās ar citiem ar šīm grēcīgajām atmiņām. Tā rīkojoties parāda patiesas pagātnes grēku nožēlas trūkumu. Līdz ar to velns domā, ka viņam ir tiesības turpināt viņu dzīves kontroli. Un tur ir galvenais iemesls kāpēc viņi nespēj saņemt tūlītēju atbrīvošanu un vēl jo mazāk – piedzimt no jauna.

Grēku nožēla ir Bībeles “dienas kārtībā”. Pravieši, Kungs Jēzus, mācekļi un pirmā draudze sludināja par grēku nožēlu. Kungs Jēzus sāka savu kalpošanu sludinot atgriešanos no grēkiem: “Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība tuvu klāt pienākusi.” (Mateja 4:17) Pims savas debesīs pacelšanas pavēlēja saviem mācekļiem, lai Viņa vārdā sludina atgriešanos no grēkiem un grēku piedošanai visām tautām.  

Iemesls, kāpēc visi Dieva cilvēki sludināja atgriešanos no grēkiem ir tāpēc, ka viņi neredzēja citu alternatīvu, lai palīdzētu cilvēkam, kurš cieš tikt glābtam no savas ellišķīgās pasaules. Tikai caur atgriešanos no grēkiem – kristīgās ticības praktisku attieksmi – cilvēks kļūst brīvs no visiem ļaunumiem. Un tieši tas bija tas, ko Kungs Jēzus atkārtoja divas reizes, kad teica: ”Es jums saku: nebūt ne, bet, ja jūs neatgriezīsities no grēkiem, tad jūs visi tāpat iesit bojā…” (Lūkas 13:3,5)

Atgriezties no grēkiem nozīmē pārtraukt grēku un just dziļas skumjas par izdarīto. Tā rīkojoties cilvēks pierāda sev pašam, citiem cilvēkiem un pāri visam – velnam, ka viņa kristīgā ticība nav teorētiska kā liekulīgajiem farizejiem. Un tieši šī veida ticība Dievam patīk un rada tūlītējus mūžīgus ieguvumus. 

Daudzi cilvēki neskatoties uz to, ka ir reliģiozi ir vienīgi izjutuši skumjas pēc izdarītā grēka, bet tam nav praktiskas vērtības Dieva priekšā. Skumjas dēļ grēkiem ir tieši tādas! Nekas vairāk par nemiera sajūtu sirdsapziņā. Cilvēks to kādu laiku izjūt, bet pēc kāda laika tā pāriet un pēc tam viņš atgriežas pie grēka praktikas.

Divas reizes Tas Kungs definēja sava laika paaudzi kā ļaunu un laulības pārkāpēju (Mateja 12:39, 16:4). Ar to Viņš norādīja uz slito raksturu tā laika cilvēkiem kopumā, kas nav savādāk mūsu dienās. Tie paši garīgie un morālie netikumi, tā pati reliģiskā divkosība, tās pašas sociālās netaisnības, beigu beigās – tie paši ļaunie gari, kuri darbojās tajā laikā un darbojas mūsu dienās. Tomēr to svēto vīru galvenā vēsts darbojās priekš tā laika ļaunās un laulības pārkāpēju paaudzes. Es personīgi neredzu citu kristīgu vēsti vairāk revolucionāru un atbrīvojošu kā šo. Jo cilvēkā pašā sevī ir vara pretoties ļaunumam un dzīvot praktizējot labo. Bet ir vajadzīgs, lai viņam priekš tā būtu garīgais atbalsts. Un šis atbalsts nāk caur dinamisku ticību Dieva Vārdam.