Pirmizrāde seriālam “Jēzeps”

Pieslēdzies draudzes telekanālam https://veratv.ru/seriya-iosif-iz-egipta/ , lai 19. aprīlī piedalītos seriāla “Jēzeps” pirmizrādē!

Ap 1716 gadu p.m.ē. Harānā Mezopotāmijas apkaimē,brīnumainā kārtā piedzima Jāzeps. Viņš bija līdz šim neauglīgās sievietes un pašas mīļākās Jēkaba sievas, Raheles dēls, kura bija jau pieklājīgā vecumā, kad piedzima bērns. Drīzumā Jāzeps kļūst par mīļāko dēlu.

Jāzeps saņem no Jēkaba daudzkrāsainu tuniku, simbolizējot to, ka viņš tiks izvēlēts par viņa pēcteci. Ar tēva lēmumu neapmierināti un skaudības vadīti, brāļi nolēma sniegt Jāzepam mācību, iemetot viņu dziļā bedrē, lai vēlāk pārdotu viņu verdzībā.

Jāzepu ved uz Ēģipti. Jaunais ebrejs kļūst par faraona Apopija, apsardzes priekšnieka Potifara vergu. Potifara sieva, Sati, iekāro Jāzepu un dara visu,lai iekarotu viņa uzmanību, bet cieš neveiksmi. Dusmās viņa atriebjas Jāzepam, melojot, ka ebrejs centās viņu izvarot. Potifars sūta viņu ieslodzījumā.

Faraonu Apopiju sāk mocīt dīvaini murgi un atklājot, ka Jāzepam piemīt sapņi tulkošanas spēja, viņš pavēl nogādāt viņu savā pilī. Noklausoties Apopija stāstu, Jāzeps paziņo, ka Ēģiptē pārdzīvos septiņus pārticības gadus, kurus drīzumā nomainīs ilgstošs bada laiks. Jāzeps saka, ka tāpat pārticības gadu laikā nepieciešams sagatavot pietiekami daudz pārtikas krājumu, lai spētu apgādāt ļaudis bada laikā.

Kad bads nāk pār Harānu, Jēkabs sūta savus dēlus uz Ēģipti, pārtikas meklējumos,tā kā uzzina,ka tā ir vienīgā vieta uz zemes ,kur to var atrast.
Atnākot pie ietekmīgā Ēģiptes pārvaldnieka, Jēkaba dēli neatpazīst savu brāli tērptu Ēģiptes drānās. Bet Jāzeps, atpazīstot viņus, ir spiests paiet prom, lai gandrīz divdesmit gadus seno, dziļo nodevības sāpju dēļ raudātu. Tagad tikai Jāzeps spēj glābt brāļus, kuru dēļ viņš tik daudz cieta pagātnē.